Svečana promocija studenata Sveučilišnog odjela zdravstvenih studija

Svečana promocija studenata Sveučilišnog odjela zdravstvenih studija održana je u srijedu 16. rujna na otvorenom, u predvorju zgrade Tri fakulteta.

Promovirani su studenati preddiplomskih i diplomskih  sveučilišnih studija - Sestrinstva, Fizioterapije i Primaljstva, Radiološke tehnologije i Medicinsko – laboratorijske dijagnostike.

Akademski naziv sveučilišni prvostupnik/ca Sestrinstva steklo je  44 studenta, Primaljstva 10 studenata, Fizioterapije 13, Radiološke tehnologije 12 te Medicinsko – laboratorijske dijagnostike 9 studenata. Akademski naziv magistra/e Sestrinstva steklo pak je njih 13, Fizioterapije 14 te Radiološke tehnologije 9 studenata.

Promociji je nazočio rektor  Sveučilišta u Splitu prof. dr. sc. Dragan Ljutić, glavni tajnik Filip Klarić Kukuz te voditeljica Ureda rektora Ivana Pletković.

Rektor Ljutić je čestitao promoventima poručivši im da nastave dalje učiti, razvijaju se, njeguju struku i znanost te budu na korist zajednici i svojoj sredini omogućujući, upravo stečenim znanjima i vještinama, sigurnost življenja.

- Uz Medicinski fakultet, završavanjem vašeg studija, vi se pozicionirate na visoku razinu pružanja zdravstvene skrbi te tako donosite dobrobit cijeloj lokalnoj zajednici, Dalmaciji i našoj državi. Bilo je pitanje ima li problema sa zapošljavanjem zdravstvenih djelatnika, ali  mislim da toga nema niti će biti. Zbivanja s pandemijom koronavirusa najbolje su pokazala  što znače zdravstveni studiji i zdravstvena struka – kazao je rektor Ljutić dodavši kako je cilj Sveučilišta u kratko vrijeme osnovati zdravstveni fakultet te na taj način dati daljnju potporu rastu i razvoju zdravstvenih studija,otvoriti im nove mogućnosti i perspektive.

Prof. dr. sc. Stipan Janković, v.d. pročelnik Sveučilišnog odjela zdravstvenih studija, ujedno jedan od osnivača Odjela, poželio je diplomantima puno sreće u radu istaknuvši veliku važnost ove struke.

- Prema zadnjim informacijama, na Zavodu za zapošljavanje nema vaših profila nezaposlenih. Pred vama je sasvim sigurno dobra budućnost, vesela budućnost, tako se trebate i osjećati, tako trebate razmišljati, zadržati svoj mladenački optimizam i bez straha kročiti naprijed. Vaša edukacija ne prestaje sa završetkom studija, ovo je finale prve etape. Vi ćete učiti i uz rad, stručno se usavršavati, stjecati radna iskustva…. Nemojte misliti kako sad možete zaboraviti knjigu  – poručio je pročelnik Janković mladim diplomantima također izrazivši nadu da će Odjel skoro prerasti u fakultet koji ima osiguranu cijelu vertikalu obrazovanja. Naime, kako je najavio u planu je već iduće godine i pokretanje preddiplomskog, diplomskog sveučilišnog studija radna terapija koji jako nedostaje ovoj regiji jer po europskim standardima, ima manjak tog kadra do 40 puta u odnosu na ostale članice EU.