Sveučilište u Splitu na THE ljestvici i dalje najbolje u regiji

Sveučilište u Splitu rangirano je u Times Higher Education World University Rankings 2020 (THE) između 601. i 800. mjesta. Sveučilište u Splitu zadržalo je isti položaj kao i na THE rangiranju sveučilišta 2019. godine. Najbolji rezultat postignut je u kategoriji znanstvenog utjecaja, odnosno citiranosti. Postignuti je rezultat dodatni poticaj za daljnje unapređenje nastavne, znanstvene i stručne djelatnosti sveučilišta te  nastavak internacionalizacije u cilju podizanja kvalitete.

Svjetsko rangiranje sveučilišta 2020. obuhvaća gotovo 1400 sveučilišta iz 92 zemlje, što ga čini najvećim i najraznovrsnijim THE rangiranjem do sada. Rangiranje se temelji na 13 pažljivo kalibriranih pokazatelja uspješnosti koji mjere uspješnost institucije u nastavi, istraživanju, prenošenju znanja i međunarodnoj perspektivi. Pritom se pojedini pokazatelji skaliraju u odnosu na broj akademskog osoblja što omogućava i malim  sveučilištima izvrsne rezultate.